your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

wonderprick wonderprick napisał(a) o Prometeusz (3)

Dwójka archeologów na podstawie znalezionych w różnych częściach świata malowideł naskalnych przedstawiających humanoidalną postać i pięć kropek, wysnuwa mało logiczny wniosek, że malunki te powstały w wyniku kontaktu z rasą odpowiedzialną za stworzenie ludzkości. Tezę tę popierają argumentem "bo chcemy w to wierzyć". Okazuje się, że to zupełnie wystarcza, aby poprowadzić kosztującą trylion (!) dolarów ekspedycję do wskazanego przez ułożenie kropek systemu planetarnego. Przedsięwzięcie przypomina bardziej rozwydrzoną wycieczkę szkolną niż wyprawę badawczą. Jej uczestnicy zgodnie ignorują wszelkie rozkazy, przepisy bezpieczeństwa i zdrowy rozsądek, za to jak na najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach (bo takich chyba wybrano?) wykazują się absurdalną niekompetencją - geolog gubi się w jaskini, biolog próbuje pogłaskać nieznane, przypominające kobrę zwierzę, itd. Długo można jeszcze wymieniać piętrzące się w Prometeuszu idiotyzmy, ale limit znaków jest dla filmu łaskawszy niż ja.

.

Też uderzyła mnie daleko posunięta niekompetencja ekipy, ale być może wyjaśnieniem jest to, że... nie, wcale nie wybrano najlepszych, tylko takich, którzy zgodzili się za kasę pojechać nie wiadomo gdzie, nie wiadomo po co i wrócić najwcześniej za cztery lata... Dodatkowo, nawet nie przygotowywano ich w żaden sposób do misji a wręcz nie wszyscy się znali.

.

Aiko, Prometeusza można rozstrzelać ckm-em, jeśli chcieć szukać w nim spójności logicznej. Ten film ogląda się jakby czytało wiersz. Klimat i odnośniki, reszta nieważna... - według mnie. :)

.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook